O nas

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu firmę Legipol Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu, specjalizującą się w produkcji kompleksowych systemów ogrodzeniowych Legi®.

Chociaż nasza firma powstała w Wałbrzychu w listopadzie 1995 roku, to jej korzenie sięgają aż do lat czterdziestych XX wieku. W tym czasie na terenie Niemiec powstał zakład, który początkowo specjalizował się w produkcji mat ochronnych wielokrotnego użytku. Wówczas jego głównym odbiorcą było niemieckie górnictwo. To przyczyniło się do dalszego rozwoju. Od 1964 roku system ogrodzeniowy LEGI® jest opatentowany. Wielokrotnie nagradzany system LEGI(R) zasłynął w Europie i na świecie nowoczesnymi i prostymi rozwiązaniami gwarantującymi wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo, niepozbawionymi jednak pożądanego przez klientów efektu wizualnego.

W latach dziewięćdziesiątych zarząd firmy podjął decyzję o przeniesieniu ciężaru produkcji systemów ogrodzeniowych do Polski, w wyniku czego na terenie województwa dolnośląskiego powstał LEGIPOL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podstawowym celem firmy Legipol Sp. z o.o. jest zaspokajanie wymagań Klientów poprzez ciągłe doskonalenie wyrobów. Aby ten cel osiągnąć stale produkujemy wyroby najwyższej jakości, poszerzamy asortyment wyrobów, doskonalimy naszą organizację, procesy i zasoby. Funkcjonowanie naszej firmy postrzegamy w aspekcie wpływu na środowisko społeczne 
i naturalne.