Technologia

Cynkowanie ogniowe

Jest to proces polegający na zanurzaniu materiału w wannie wypełnionej roztopionym cynkiem o temperaturze 450 stopni Celsjusza. W procesie cynkowania zanurzeniowego powstaje bardzo odporna wielowarstwowa powłoka antykorozyjna. Na styku żelazo-cynk podczas procesu dochodzi do przetopienia się tych metali. Produkty rozkładu cynku, w kontakcie z powietrzem tworzą na powierzchni trudno rozpuszczalną i chemicznie odporną warstwę, która pasywuje powierzchnię co spowalnia proces jej utleniania.

Cynkowanie galwaniczne

Powłoka o wysokiej wartości estetycznej. Idealnie odwzorowująca powierzchnię metalu. Cynk w sposób aktywny chroni powierzchnię metalu przed korozją. Na kraty ocynkowane galwanicznie nanoszona jest chromowa powłoka pasywna, która zabezpiecza cynk przed ścieraniem i utlenianiem.

Lakierowanie proszkowe

Wykorzystuje zasady elektrostatyki. Na oczyszczony element napyla się kolorowy proszek, a następnie rozgrzewa elementy do wysokiej temperatury w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Proszek, który nie osiadł na materiale można zebrać i wykorzystać w kolejnym cyklu. Proces lakierowania prozkowego nie emituje do atmosfery szkodliwych rozpuszczalników. Powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, związki chemiczne, wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne.

Zalety malowania proszkowego:

  • brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska,
  • praktycznie 100% wykorzystanie proszku malarskiego poprzez odzysk nieużytego materiału
  • grubość powłoki znakomicie maskuje niedokładności lakierowanego materiału,
  • zapewnia bardzo trwałe zabezpieczenie antykorozyjne pokrytych materiałów.

 

 

W Legi stosujemy 3 warianty ochrony antykorozyjnej.