Ocynk ogniowy czy galwaniczny?
Nasz specjalista pomoże Państwu dobrać taką konfigurację, która najlepiej sprawdzi się przy tym zadaniu.
Wszystko możemy załatwić telefonicznie, mailowo lub na spotkaniu. Zespół LEGI jest do Państwa dyspozycji.
CYNKOWANIE GALWANICZNE
Firma Legipol istnieje na rynku od roku 1995go. Posiadamy własną cynkownię ogniową i galwaniczną oraz lakiernię proszkową.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy kompleksowe usługi, zaczynając od przygotowania powierzchni
detalu przez proces galwanizowania lub cynkowania ogniowego a następnie lakierowania na wybrany przez klienta kolor.
Galwanizowanie rozpoczęło się w naszej firmie w 2008 roku. Specjalizujemy się w nakładaniu cynku alkalicznego na wyroby stalowe.
W trakcie realizacji procesu, używamy substancji przyjaznych dla środowiska, a uzyskana powłoka jest jednorodna i błyszcząca.
Pokrycie wykończone jest powłoką pasywacji niebieskiej co dodatkowo zabezpiecza detale przed korozją.
Na życzenie klienta możemy uzyskać powłokę matową, techniczną oraz zabezpieczyć elementy za pomocą pasywacji żółtej.
Wanny znajdujące się na naszej galwanizerni, mogą pomieścić detale o wymiarach maksymalnych 170mm x 2500mm x 3000mm (głębokość x wysokość x szerokość) a maksymalna waga pojedynczego detalu to 150kg.
Mamy możliwość zróżnicowania grubości warstwy cynku w zależności od wymagań klienta w zakresie od 8 do 12 um.
Otrzymana warstwa tej grubości zarówno zabezpiecza detal przed korozją, jak i jest idealna do dalszej obróbki – lakierowania proszkowego, również oferowanego w naszej firmie.
CYNKOWANIE OGNIOWE
Ta metoda daje bardzo trwałą, ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Ogrodzenie zanurzane jest w wannie wypełnionej roztopionym cynkiem o temperaturze 450°C. Na styku żelazo-cynk dochodzi do przetopienia się metali i powstania odpornej warstwy antykorozyjnej. Dodatkowo, w kontakcie z powietrzem produkty rozkładu cynku tworzą na powierzchni trudno rozpuszczalną i chemicznie odporną warstwę, która pasywuje powierzchnię ogrodzenia, co spowalnia proces jej utleniania.
Zalety
CYNKOWANIE GALWANICZNE
Cynkowanie galwaniczne wykorzystuje proces elektrolizy. Powierzchnia ogrodzenia jest odtłuszczana i zanurzana w kąpieli elektrolitycznej, która pozwala pokryć stalowy kształt precyzyjną i gładką warstwą ocynku. Na kraty ocynkowane galwanicznie nanoszona jest chromowa powłoka pasywacyjna, która dodatkowo zabezpiecza cynk przed utlenianiem. Powłoka cynku jest cieńsza niż przy metodzie ogniowej, jeśli więc priorytetem jest trwałość, to cynkowanie ogniowe jest bardziej warte polecenia.
Zalety
LAKIEROWANIE PROSZKOWE
Dzięki elektrostatyce lakierowany element pokrywa się proszkiem w wybranym kolorze, i rozgrzewa się do wysokiej temperatury, w której proszek topi się ulegając polimeryzacji. Technologia lakierowania proszkowa nie emituje do atmosfery szkodliwych rozpuszczalników, obecnych w lakierowaniu na mokro. Co istotne, proszek, który nie osiadł na materiale, można wykorzystać w kolejnym cyklu. Powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, związki chemiczne, wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Zaletą lakierowania proszkowego jest też grubość warstwy lakieru, która pozwala niewelować nierówności lakierowanego obiektu.