Nasz specjalista pomoże Państwu dobrać taką konfigurację, która najlepiej sprawdzi się przy tym zadaniu. Wszystko możemy załatwić telefonicznie, mailowo lub na spotkaniu. Zespół LEGI jest do Państwa dyspozycji.
NIEMIECKA TECHNOLOGIA, POLSKA PRODUKCJA
Wykorzystujemy nowe i czyste technologie, bo to daje najwięcej korzyści klientom. To nasz podstawowy cel i zasada działania:
technologia ma sens, jeśli przynosi coś ważnego odbiorcom naszych produktów. Dlatego każda nasza innowacja czy usprawnienie procesów ma na celu dostarczenie odbiorcom coraz lepszego produktu:
ogrodzenia o lepszych walorach technicznych, odporności, ciekawszej estetyce czy większych możliwościach personalizacji. Technologie, które wykorzystujemy, to m.in.:
CYNKOWANIE OGNIOWE
Ta metoda daje bardzo trwałą, ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Ogrodzenie zanurzane jest w wannie wypełnionej roztopionym cynkiem o temperaturze 450°C. Na styku żelazo-cynk dochodzi do przetopienia się metali i powstania odpornej warstwy antykorozyjnej. Dodatkowo, w kontakcie z powietrzem produkty rozkładu cynku tworzą na powierzchni trudno rozpuszczalną i chemicznie odporną warstwę, która pasywuje powierzchnię ogrodzenia, co spowalnia proces jej utleniania.
Zalety
CYNKOWANIE GALWANICZNE
Cynkowanie galwaniczne wykorzystuje proces elektrolizy. Powierzchnia ogrodzenia jest odtłuszczana i zanurzana w kąpieli elektrolitycznej, która pozwala pokryć stalowy kształt precyzyjną i gładką warstwą ocynku. Na kraty ocynkowane galwanicznie nanoszona jest chromowa powłoka pasywacyjna, która dodatkowo zabezpiecza cynk przed utlenianiem. Powłoka cynku jest cieńsza niż przy metodzie ogniowej, jeśli więc priorytetem jest trwałość, to cynkowanie ogniowe jest bardziej warte polecenia.
Zalety
LAKIEROWANIE PROSZKOWE
Dzięki elektrostatyce lakierowany element pokrywa się proszkiem w wybranym kolorze, i rozgrzewa się do wysokiej temperatury, w której proszek topi się ulegając polimeryzacji. Technologia lakierowania proszkowa nie emituje do atmosfery szkodliwych rozpuszczalników, obecnych w lakierowaniu na mokro. Co istotne, proszek, który nie osiadł na materiale, można wykorzystać w kolejnym cyklu. Powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, związki chemiczne, wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Zaletą lakierowania proszkowego jest też grubość warstwy lakieru, która pozwala niewelować nierówności lakierowanego obiektu.