KLASYK I INNOWATOR JEDNOCZEŚNIE

Legi to spółka produkująca bramy i ogrodzenia wg unikalnego, niemieckiego systemu.
Działamy od kilkunastu lat w południowej Polsce, ale jesteśmy częścią znacznie dłuższej historii.

GLOBALNA REPUTACJA, RODZINNY CHARAKTER

Mimo ponad pół wieku rozwoju i zamówień z całego świata, LEGI Gmbh od samego początku znajduje się w rękach tej samej rodziny. Zaczynaliśmy od produktów związanych z bezpieczeństwem w górnictwie. Przełomem było opracowanie pierwszego systemu ogrodzeń. Rodzinny charakter to kolejna rzecz, która bardzo odróżnia nas od konkurencji. LEGI to firma napędzana pasją i talentem wyjątkowych ludzi, a nie tylko głosowaniem zarządu czy udziałowców.

1949

Początki działalności na szerszą skalę: LEGI tworzy łatwe do złożenia i rozłożenia stalowe siatki bezpieczeństwa dla górnictwa.

1952

Dalszy rozwój produktów górniczych (ochrona przed pyłem i pożarami), praca nad poszerzeniem oferty.

1964

Uzyskanie patentu na autorski system ogrodzeń, który podbił rynek dzięki estetyce, odporności i ekonomiczności. To początek ogrodzeń i bram marki LEGI.

1974

Nowe branże i produkty: ogrodzenia dla ogrodów zoologicznych, rusztowania na zieleń w architekturze (tzw. zielone ściany).

1995

Rozpoczęcie produkcji w Wałbrzychu. Początek działalności spółki LEGI Polska. Obecnie fabryka przerabia rocznie ok. 17 tys. ton stali i 750 ton cynku, wytwarzając ponad 5 mln doskonałych paneli ogrodzeniowych.

2009

System LEGI R-ATK otrzymuje certyfikat TÜV.

DZIŚ

Stały rozwój, plany na nowe produkty i nowe rynki. Historia sukcesów marki LEGI tak naprawdę dopiero się rozpoczyna.